Κατηγορίες
αθλητικά

Βόλεϊ: νίκη με 3-0 για τα κορίτσια του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια

ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ ΒΟΛΕΪΈνα σχετικά εύκολο απόγευμα είχαν τα κορίτσια του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, αφού στο παιχνίδι που έγινε στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας το απόγευμα της Κυριακής (29/01/2017), στο πλαίσιο του πρωταθλήματος γυναικών, κέρδισαν άνετα την ομάδα του ΑΠΟ «Άτλας» Κιλκίς.

Τα κορίτσια της ομάδας της Αλεξάνδρειας κέρδισαν με σκορ 3-0 τα κορίτσια από το Κιλκίς, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση και στα τρία σετ, αν και προς το τέλος του τρίτου σετ το παιχνίδι άναψε πραγματικά και οι φίλοι της Αλεξάνδρειας «καρδοχτύπησαν», αφού οι φιλοξενούμενες κατάφεραν μέσα σε λίγα λεπτά να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ (από 20-10 έγινε 23-23 και χρειάστηκε αρκετός κόπος για να κερδηθούν οι απαιτούμενοι για τη νίκη πόντοι).

Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΓΑΣ, στα κορίτσια και στην προπονήτρια τους.