Κατηγορίες
αθλητικά Αλεξάνδρεια

Έχασαν οι Δαμιανίδου-Καραγκιοζοπούλου στον τελικό της κατηγορίας Κ19

BVOLLEY-DAMIANKARGIΣτον τελικό της κατηγορίας νεανίδων Κ19 του τουρνουά Βeach Volley (που φιλοξενήθηκε στην Αλεξάνδρεια και που θα πραγματοποιούνταν σε 2 μέρες αλλά ολοκληρώθηκε σε 1 ημέρα ύστερα από απαίτηση όλων των ομάδων που συμμετείχαν), οι Αλεξανδρινές Δαμιανίδου-Καραγκιοζοπούλου έχασαν με σκορ 1-2 από τις Καστοριανές Τζήλλα-Μίχου, ενώ οι αθλήτριες της Αλεξάνδρειας προηγήθηκαν  σχετικά εύκολα στο πρώτο σετ με 21-14, στο δεύτερο σετ ενώ έχαναν με 7-14 έκαναν την ανατροπή και ισοφάρισαν το παιχνίδι στο 19-19. Έπειτα το σετ τελείωσε με σκορ 25-27.

Ήταν ένας αγώνας πραγματική διαφήμιση του αθλήματος και κατά τη διάρκεια του τρίτου σετ έγινε ένα φανταστικό παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στην λεπτομέρεια και έληξε με σκορ 12-15 υπέρ των κοριτσιών από την Καστοριά.

Πραγματικά συγχαρητήρια στα κορίτσια για αυτό το υπέροχο παιχνίδι που χάρισαν στον κόσμο που παραβρέθηκε στο χώρο του Αμφιθεάτρου.