Κατηγορίες
αθλητικά

Βόλεϊ: δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του ΓΑΣ στο παιχνίδι με τον Αρχέλαο

gas2015101151Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα δεν αφαιρεί τίποτε από την αξία της ομάδας, είτε ως σύνολο είτε ως μονάδες. Η συνέχεια την ερχόμενη Κυριακή στα Γιαννιτσά.

Δεν τα κατάφεραν το απόγευμα της Κυριακής, στο κλειστό της Αλεξάνδρειας τα κορίτσια του ΓΑΣ στο βόλεϊ. Ηττήθηκαν από την ομάδα του Αρχέλαου Κατερίνης με 0-3 (τα σετ: 22-25, 17-25 και 19-25).

Οι παίκτριες του ΓΑΣ έπαιξαν εμφανώς αγχωμένα και αυτό αποτυπώθηκε στο παιχνίδι τους, και στα τρία σετ του αγώνα.

Το πρώτο σετ χάθηκε άδικα και στις λεπτομέρειες ενώ έγιναν λάθη σε κομβικά σημείο στο σύνολο του αγώνα και έτσι χάθηκε μια καλή ευκαιρία να κερδίσουν μια από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας, μπροστά στους φίλους της ομάδας που για ακόμη μια φορά βρέθηκαν στο κλειστό της Αλεξάνδρειας. Στα γεγονότα που οδήγησαν στην ήττα πρέπει να προσμετρηθεί το γεγονός ότι από τη σύνθεση της ομάδας έλειπαν δυο βασικές παίκτριες λόγω τραυματισμού.

gas2015101151

Επόμενο παιχνίδι – που είναι κλειδί για την περαιτέρω πορεία στο πρωτάθλημα – είναι την Κυριακή 18 Οκτωβρίου, στα Γιαννιτσά, με αντίπαλο τον ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών (προγραμματισμένη ώρα έναρξης, 16:00)