Κατηγορίες
αθλητικά

Πήραν το “διπλό” τα κορίτσια του Αγρ. Αστέρα Αγίας Βαρβάρας στη Θράκη

aaagvarvaras2Με το ευρύ 3-6 κέρδισαν τη “Ροδόπη 87” τα κορίτσια του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας μέσα στο Δημοτικό στάδιο Κοσμίου και έτσι η ομάδα της Ημαθίας βρίσκεται πλέον – μετά και τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής – στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής Κατηγορίας του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου γυναικών.

Η ημαθιώτικη ομάδα προηγήθηκε στο σκορ ήδη από το 4ο λεπτό με τη Στρίμπα ενώ οι γηπεδούχος ομάδα ισοφάρισε στο 36ο. Στη συνέχεια με 3 γκολ της Σπυριδωνίδου και ένα της Μουρατίδου το σκορ διαμορφώθηκε σε 1-5, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 2-6, αφού στο μεσοδιάστημα οι γηπεδούχοι πέτυχαν 2 τέρματα (στο 76ο με την Συμεωνίδη και στο 78ο με την Λισγάρα) και ο Αστέρας το 6ο του γκολ, πάλι με τη Σπυριδωνίδου, στο 82ο λεπτό.

Στη βαθμολογία πρώτος είναι ο Αγ. Αστέρας με 6 βαθμούς, όσους έχει και ο Μέντεκας Καλαμαριάς ενώ ακολουθούν με 4 βαθμούς τα “Τρίκαλα 2011”.