Κατηγορίες
αθλητικά

Ηττήθηκε ο Φίλιππος Βέροιας από την ΑΕΚ (με 55-70)

filippos_aek_2014aΤην ήττα γνώρισε ο Φίλιππος Βέροιας από την ΑΕΚ στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι όντας πιο αποφασιστικοί και παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ ειδικά στο δεύτερο μέρος κατάφεραν και πήραν την δίκαιη νίκη.

Οι παίκτες του Δημήτρη Γκίμα κατάφεραν και αντιμετώπισαν τους φιλοξενούμενους μέχρι και το δεύτερο δεκάλεπτο (34-36). Στην επανάληψη όμως η Α.Ε.Κ μπήκε πιο δυναμικά εκμεταλλεύτηκε τα άστοχα σουτ του Φιλίππου και πήρε μια διαφορά ασφαλείας η οποία της εξασφάλισε την νίκη και παράλληλα την άνοδο της στην Α1.

Πρώτοι σκόρερ του Φιλίππου οι Κιτσούλης με 18 και ο Σιζόπουλος με 14.

Διαιτητές : Σιμητόπουλος – Θεοδώρου και Λόρτος

Δεκάλεπτα: 15-20, 34-36, 43-60, 55-70

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Τόμιτς 11, Σαμαράς 2,Ακιψεμιάδης, Σιζόπουλος 14 (2), Κιτσούλης 18 (1), Κασαμπαλής, Μαυρογιάννης 1, Τριχόπουλος 6 (1), Μπρόζος 3 (1), Βαρυτιμιάδης

ΑΕΚ (Ζιάγκος): Παναγιωταράς, Στούκας 2, Φαλέκας 7 (1), Καράμπουλας 16 (1), Πολυτάρχου 11 (1), Τσιότρας, Νίκολιτς 2, Γκιζόγιαννης 15 (3), Παπαδιονυσίου 2, Τσιάκος 8, Δέσπος 7

Ιατρικό team : Dr. Ευγενιάδης Γιώργος, Ξηρός Δημήτριος