Κατηγορίες
αθλητικά Χωρίς κατηγορία

Ήττα για τον Φίλιππο Βέροιας από τον ΟΦΗ

filippos_ofi_2014Με ήττα ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Α2 μπάσκετ ο Φίλιππος αφού έχασε με 80-82 από τον ΟΦΗ στην παράταση. (68-68 κ.α) Οι παίκτες του Δημήτρη Γκίμα βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με 26-33. Στην επανάληψη ο Φίλιππος παρουσιάστηκε καλύτερος και κατάφερε να προηγηθεί με 49-45 στο τρίτο δεκάλεπτο.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν συναρπαστικό με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται συνεχώς στο σκορ και τελικά το παιχνίδι να καταλήγει στην παράταση όπου ο ΟΦΗ κατάφερε να επικρατήσει με 80-82 και να πάρει μια πολύτιμη νίκη.

Κορυφαίοι του Φιλίππου ο Τόμιτς με 22 πόντους και ο Σιζόπουλος με 20.

Διαιτητές :Σταματόπουλος-Τσώνος Μ-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 17-18, 26-33, 49-45, 68-68, 80-82

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Τόμιτς 22 (11ρ., 3 ασ., 2κλ.), Ακεψιμαϊδης 14 (2τρ., 4ασ.), Κούρτης 9 (1), Σιζόπουλος 20 (2/7τρ.), Κιτσούλης 13, Μαυρόγιαννης 2, Τριχόπουλος, Μπρόζος 2 (10ρ.), Βαρυτιμιάδης.

ΟΦΗ (Τακιανός): Βαγενάς 8, Μάρτζος 12 (1), Ραζής 13 (2τρ., 6ασ.), Τραϊανός 15 (1τρ., 14ρ.) Δεληγιώργης 4 (3κλ.), Τζόρτζεβιτς 22 (1τρ., 10ρ.), Πλιούκας 6 (3κλ.), Κυρίτσης, Τόζιος.

Ιατρικό team : Dr. Ευγενιάδης Γιώργος, Ξηρός Δημήτριος