Κατηγορίες
Χωρίς κατηγορία

Αρκαδικός – Φίλιππος Βέροιας: 80-64

arkadikos_filippos_2013Την δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα δέχθηκε ο Φίλιππος Βέροιας από τον Αρκαδικό με σκορ 80-64. Το παιχνίδι μέχρι το 3ο δεκάλεπτο ήταν μοιρασμένο με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ευστοχώντας σε σουτ από την περιφέρεια κατάφεραν και απέκτησαν μια διαφορά 10 πόντων την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Πρώτοι σκόρερ για τον Φίλιππο ο Σιζόπουλος που σημείωσε 20 πόντους (3 τρίποντα) και ο Τόμιτς με 18.

Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 2, Αντωνιάδης, Γατσόπουλος, Τζατζάς, Κοψαύτης 15 (3), Προδρόμου 21 (3), Λαμπράκος, Πόπαντιτς 14 (2), Σάκοτα, Γκόβας 10 (2), Γιαννουλάκος 4, Πάνου 12.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Βασιλείου, Τόμιτς 18, Σαμαράς, Μοτσιόπουλος, Κούρτης 2, Σιζόπουλος 20 (3), Κιτσούλης 5, Κασαμπαλής 2, Μαυρόγιαννης 7, Τριχόπουλος 2, Μπρόζος 8, Βαρυτιμιάδης.

Δεκάλεπτα: 15-17, 36-30, 52-51, 80-64

Διαιτητές : Ψαριανός – Τσώνος Β – Αποστολίδης.

Ιατρικό team : Dr. Ευγενιάδης Γιώργος, Ξηρός Δημήτριος