Κατηγορίες
Χωρίς κατηγορία

Στον Άραχο το Super Cup της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας (φωτο από το παιχνίδι)

Με νίκη τελείωσε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της για τη φετινή περίοδο η ομάδα του Αράχου, αφού σήμερα το απόγευμα κέρδισε στο γήπεδό της την Ακαδημία Απ. Παύλου με το σκορ να φτάνει στο 3-2.

Καλό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, που όμως θα μπορούσε να είναι ακόμη καλύτερο αν ο αέρας σταματούσε κάποια στιγμή, ούτως ώστε να έπαιζαν πιο άνετα και χωρίς τον άνεμο “κόντρα” στα ημίχρονα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 1-0 για τον Άραχο (με πέναλτι), ο οποίος όμως μετά από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκε από την Ακαδημία μέσα σε λίγα λεπτά 2 γκολ (ειδικά το πρώτο γκολ της Ακαδημίας ήταν εντυπωσιακό). Στη συνέχεια όμως – και ενώ και οι δυο ομάδες έχαναν ευκαιρίες – η ομάδα του Αράχου ισοφάρισε με ένα ακόμη πέναλτι, για να καταφέρει τελικά και ένα τρίτο γκολ, και να διαμορφωθεί έτσι το τελικό 3-2.
Δείτε στη συνέχεια της ανάρτησης φωτογραφίες από το παιχνίδι, τους πανηγυρισμούς παικτών  και φιλάθλων.