Κατηγορίες
Χωρίς κατηγορία

Α1 ΕΠΣ Ημαθίας: τα χθεσινά αποτελέσματα

Η Μελίκη ήταν η κερδισμένη της 11ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας. Μπορεί να μην κέρδισε στον Διαβατό, ωστόσο τα αποτελέσματα ήταν βολικά γι αυτήν παρά την ισοπαλία της στο μεγάλο ντέρμπι της Α1 ανάμεσα στο Διαβατό. Οι φιλοξενούμενοι επιχείρησαν να “κλέψουν” τη νίκη στο 90′ με το γκολ του Λουμάνι, αλλά ο Διαβατός “απάντησε” τρία λεπτά αργότερα με τον Φαρμάκη και πήρε το 1-1.
Μετά από τα χθεσινά αποτελέσματα το πρωτάθλημα αποκτά νέο ενδιαφέρον, αφού 4 ομάδες βρίσκονται σε …απόσταση αναπνοής από την πρώτη θέση, που οδηγεί στην επόμενη κατηγορία.
Δείτε στο inspor.gr (το οποίο ήταν στο Διαβατό και μας παρουσιάζει φωτορεπορτάζ από το ματς) λεπτομέρειες από κάθε παιχνίδι καθώς και τη βαθμολογία.