Κατηγορίες
Χωρίς κατηγορία

Έχασε εντός η ομάδα γυναικείου ποδοσφαίρου της Ημαθίας

Δεν τα κατάφεραν σήμερα τα κορίτσια της Ημαθίας κόντρα στο Θεσπρωτό, στο εντός έδρας παιχνίδι.
Παίζοντας ένα παιχνίδι στο οποία οι απώλειες ήταν πολλές (αφού σχεδόν όλο το κέντρο δεν μπόρεσε να δώσει το παρόν), τα κορίτσια μας δεν κατάφεραν να πάρουν την πολύτιμη νίκη. Να σημειώσουμε ότι έλειπαν από τη σύνθεση και οι 2 από τους βασικούς πυλώνες της ομάδας που είχαν κληθεί στην Εθνική Ομάδα.
Η ομάδα δέχθηκε νωρίς – νωρίς (μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο) τα δυο γκολ, κατάφερε να μειώσει σε…
1-2 περίπου στο 35ο λεπτό αλλά τελικά στα μέσα του β’ ημιχρόνου δέχθηκε και το τρίτο γκολ απ΄τον Θεσπρωτό. Τελικό αποτέλεσμα: 1-3.
Αυτό που μένει; Η πίκρα για το γεγονός ότι το παιχνίδι αυτό δεν αναβλήθηκε από την διοργανώτρια αρχή, αφού κάτι τέτοιο περιμέναμε όλοι.
Γιατί τότε θα άλλαζαν πολλά.
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ!! Τώρα πρέπει η ομάδα να “κλείσει” την αγωνιστική περίοδο με ψηλά το κεφάλι και με τη διαπίστωση ότι ένωσε την Ημαθία, της έμαθε ότι υπάρχει και το γυναικείο ποδόσφαιρο αλλά και με κάτι ακόμη: ότι η αρχή έγινε και είναι πολύ καλή. Γιατί δεν είναι απίθανο (από αυτά που ακούσαμε τόσο καιρό τώρα) να εμφανιστεί στο προσκήνιο και άλλη ομάδα του χρόνου.