Το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2018 – προσφορά από το πρακτορείο ΟΠΑΠ “Ο Γίγας” στην Αλεξάνδρεια

Η καρδιά του παγκοσμίου ποδοσφαίρου θα χτυπά για έναν μήνα στα γήπεδα της Ρωσίας, εκεί όπου θα πραγματοποιηθεί η 21η διοργάνωση Μουντιάλ στην ιστορία.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο 2018 αναμένεται να καθηλώσει τους λάτρεις του αθλήματος, από τις 14 Ιουνίου που γίνεται η πρώτη σέντρα στο «Λουζνίκι» της Μόσχας, μέχρι τις 15 Ιουλίου, όταν και στον ουρανό του ίδιου σταδίου η ομάδα που θα ανέβει στην κορυφή του πλανήτη, θα σηκώσει την πολυπόθητη κούπα.

Για όσους από τώρα θέλουν να κάνουν τον σχεδιασμό τους ενόψει της μουντιαλικής περιόδου, ακολουθεί το πρόγραμμα όλων των αγώνων της διοργάνωσης.

 

Δείτε τις ημερομηνίες και τα γήπεδα διεξαγωγής όλων των αγώνων του Μουντιάλ της Ρωσίας (θα γίνεται ενημέρωση με τα αποτελέσματα, καθημερινά):

 

14 Ιουνίου

18:00, Ρωσία – Σαουδική Αραβία (Λουζνίκι, Μόσχα): 5-0

15 Ιουνίου

15:00, Αίγυπτος – Ουρουγουάη (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ): 0-1
18:00, Μαρόκο – Ιράν (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη): 0-1
21:00, Πορτογαλία – Ισπανία (Φιστ, Σότσι): 3-3

16 Ιουνίου

13:00, Γαλλία – Αυστραλία (Καζάν Αρένα, Καζάν): 2-1
16:00, Αργεντινή – Ισλανδία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα): 1-1
19:00, Περού – Δανία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ): 0-1
22:00, Κροατία – Νιγηρία (Καλίνινγκραντ Στέντιουμ, Καλίνινγκραντ): 2-0

17 Ιουνίου

15:00, Κόστα Ρίκα – Σερβία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα): 0-1
18:00, Γερμανία – Μεξικό (Λουζνίκι, Μόσχα): 0-1
21:00, Βραζιλία – Ελβετία (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ): 1-1

18 Ιουνίου

15:00, Σουηδία – Ν. Κορέα (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ): 1-0
18:00 Βέλγιο – Παναμάς (Φιστ, Σότσι): 3-0
21:00, Τυνησία – Αγγλία (Βολγκογκράντ Αρένα): 1-2

19 Ιουνίου

15:00, Κολομβία – Ιαπωνία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ): 1-2
18:00, Πολωνία – Σενεγάλη (Ακτρίτιε Αρένα, Μόσχα): 1-2
21:00, Ρωσία – Αίγυπτος (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη): 3-1

 

 

20 Ιουνίου

15:00, Πορτογαλία – Μαρόκο (Λουζνίκι, Μόσχα): 1-0
18:00, Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ): 1-0
21:00, Ιράν – Ισπανία (Καζάν Αρένα, Καζάν): 0-1

21 Ιουνίου

15:00, Δανία – Αυστραλία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα): 1-1
18:00, Γαλλία – Περού (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ): 1-0
21:00, Αργεντινή – Κροατία (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ): 0-3

22 Ιουνίου

15:00, Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη): 2-0
18:00, Νιγηρία – Ισλανδία (Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ): 2-0
21:00, Σερβία – Ελβετία (Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ): 1-2

23 Ιουνίου

15:00, Βέλγιο – Τυνησία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα): 5-2
18:00, Ν. Κορέα – Μεξικό (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ): 1-2
21:00, Γερμανία – Σουηδία (Φιστ, Σότσι): 2-1

24 Ιουνίου

15:00, Αγγλία – Παναμάς (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ): 6-1
18:00, Ιαπωνία – Σενεγάλη (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ): 2-2
21:00, Πολωνία – Κολομβία (Καζάν Αρένα, Καζάν): 0-3

25 Ιουνίου

17:00, Ουρουγουάη – Ρωσία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρ): 3-0
17:00, Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ): 2-1
21:00, Ισπανία – Μαρόκο (Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ): 2-2
21:00, Ιράν – Πορτογαλία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ): 1-1

26 Ιουνίου

17:00, Δανία – Γαλλία (Λουζνίκι, Μόσχα): 0-0
17:00, Αυστραλία – Περού (Φιστ, Σότσι): 0-2
21:00, Νιγηρία – Αργεντινή (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη): 1-2
21:00, Ισλανδία – Κροατία (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ): 1-2

27 Ιουνίου

17:00, Ν. Κορέα – Γερμανία (Καζάν Αρένα, Καζάν): 2-0
17:00, Μεξικό – Σουηδία (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ): 0-3
21:00, Σερβία – Βραζιλία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα): 0-2
21:00, Ελβετία – Κόστα Ρίκα (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ): 2-2

28 Ιουνίου

17:00, Ιαπωνία – Πολωνία (Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ): 0-1
17:00, Σενεγάλη – Κολομβία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα): 0-1
21:00, Αγγλία – Βέλγιο (Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ): 0-1
21:00, Παναμάς – Τυνησία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ): 1-2

Νοκ άουτ

Φάση «16», 30 Ιουνίου – 3 Ιουλίου (Σότσι, Καζάν, Σαμάρα, Ροστόβ, Μόσχα, Νίζνι Νόβγκοροντ, Αγία Πετρούπολη)

18:00, 22:00, Προημιτελικά 6-7 Ιουλίου (Νίζνι Νόβγκοροντ, Καζάν, Σότσι, Σαμάρα)
22:00, Ημιτελικά 10-11 Ιουλίου (Αγία Πετρούπολη, Μόσχα)

18:00, Μικρός τελικός 14 Ιουλίου (Αγία Πετρούπολη)

19:00, Τελικός 15 Ιουλίου (Μόσχα)

 

 

 

 

 

 

 

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ: